reklama
hledat uživatel
       
Přidat vlastní recept

Ingredience

krém

podle potřeby

poleva

těsto

Postup přípravy

Na odměření použijeme sklenici o objemu 250 ml. Vejce rozšleháme a postupně přidáváme olej, mouku s práškem do pečiva, mléko a nakonec vmícháme kakao.

Těsto rovnoměrně rozetřeme na máslem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný plech. Těsto necháme jen v tenké vrstvě. Pečeme asi 8 minut podle výkonu trouby. Korpus odzkoušíme špejlí, jakmile se těsto nelepí, je hotovo. Po upečení necháme korpus vychladnout.

Tuk na pečení rozpustíme a smícháme s plnotučným tvarohem z vaničky, cukrem a vanilkovým cukrem. Krém je hladký a mnohem rychleji zpracovaný, než když máme tuk na pečení nebo máslo jen povolené. Krém rozetřeme rovnoměrně na těsto a dáme chladit.

Z 1 litru vody odlijeme trošku na rozpuštění pudinkového prášku. Zbylou vodu dáme vařit s cukrem a vitacity. Ve dvouplášťovém hrnci - mlékovaru to jde snadno. Jakmile začne vařit, vlijeme ve vodě rozmíchaný pudink a vaříme 2 minuty.

Polevu mícháme ve vodní lázní, až do zchladnutí, potom nalijeme na tvarohový krém a takto připravené vitacitové řezy necháme v chladničce ztuhnout. Při krájení dbáme na to, abychom po každém zakrojení otřeli nůž, abychom si krémem nenarušili krásný povrch moučníku.

Vitacitové řezy podle Ivanky podáváme jako lahodný moučník.

reklama

Poznámka k receptu

Chcete skutečně poznámku smazat?
Ano Ne
×

Podobné recepty

Přidat příspěvek k receptu Vitacitové řezy podle Ivanky