reklama
hledat uživatel
       
Přidat vlastní recept

Ingredience

těsto

Postup přípravy

Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a rozpuštěné sádlo a máslo( pozor nesmí být horké). Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout.

Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést. Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme šulánky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout.

Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu. Hotovou vánočku pocukrujeme.

reklama

Podobné recepty

Komentáře k receptu Vánočka mojí babičky

Celkový počet komentářů: 398
 • Barca
  Barca

  Vynikající!

  Já jsem pekla vánočku letos poprvé. Přemýšlela jsem, který recept vyzkoušet a podle hodnocení jsem zkusila tuto. První vánočku jsem upekla 22., na Štědrý den jsem už musela péct druhou a 29. jsem pekla třetí. A rodina mě ujišťuje, že to není o vánočních prázdninách ještě zdaleka poslední. Opravdu, tak výbornou vánočku jsem jěště nikdy nejedla! Vřele doporučuji všem, i záčátečníkům!

  31.12.2008 12:05:26

 • Bedřiška
  Bedřiška

  Mám zde i jiné recepty tak je vyzkoušejte. Já sem vkládám pouze recepty které jsou dobré.

  25.12.2008 22:52:06

 • jazik
  jazik

  Ahojte kuchaři a kuchařky. Vánočku sice dělám každý rok, ale tak jako letos podle tohoto receptu se mi ještě nikdy nepovedla. Díky moc za recept, je FAKT VÝBORNÁ!

  25.12.2008 21:22:37

  • Bedřiška
   Bedřiška

   Mám radost že Vám chutná. Moje babička jí dělala od oka a když umřela tak jsem jí asi 15 let zkoušela než jsem se trefila abych jí měla jako ona.

   25.12.2008 22:48:59

 • P-ary
  P-ary

  Tak vánočka je chuťově vynikající, ale já mám jinej problém... Neumim jí splést. Kolik vánoček z toho děláte?

  18.12.2008 17:17:04

  • Gama
   Gama

   Re: Vánočka

   Já si až tak s pletením hlavu nelámu. Udělám si klasický cop ze tří pramenů, pak další jen udělám prameny tenčí a třetí patro dělám jen ze dvou, které stáčím jako provaz, které pak stočím přes "patky" pod vánočku. Ještě ji na asi na třech místech propíchnu špejlí - od shora dolů - aby se při pečení nedeformovala a peču. Ale tenhle recept je vážně skvělý.

   22.12.2008 11:30:05

Přidat příspěvek k receptu Vánočka mojí babičky