Tvarohové knedlíky s meruňkami

1 hod | hlavní chod | 4 porce | česká kuchyně | recept zobrazen: 5158x
Recept na vynikající sladké knedlíky s meruňkami.
Komentáře receptu 1


Postup přípravy receptu

Do misky dáme tvaroh, přilijeme rozšlehané vejce a promícháme. Mouku smícháme s kypřícím práškem do pečiva, špetkou soli, přidáme k tvarohové hmotě a připravíme těsto. Je-li těsto příliš řídké, přisypeme trochu mouky a znovu zpracujeme. Těsto necháme 15 minut odpočinout v chladu a potom těsto přendáme na pomoučněný vál.

Meruňky omyjeme, osušíme a vyjmeme pecky. Místo pecek vložíme kostku cukru. Těsto prohněteme, rozkrájíme na stejně velké kousky, které naplníme ovocem a zakulatíme.

Knedlíky po dávkách uvaříme ve vroucí mírně osolené vodě. Tvarohové knedlíky vaříme podle velikosti přibližně 10 minut a potom je vyjmeme.

Tvarohové knedlíky s meruňkami rozdělíme na talíře, posypeme nastrouhaným tvarohem, cukrem a přeléváme rozpuštěným máslem.

autor receptu:

Tvarohové knedlíky s meruňkami

Počet přidaných receptů: 1

Ingredience

na porce


Mohlo by vás zajímat

Komentáře k receptu Tvarohové knedlíky s meruňkami

Celkový počet komentářů: 1
Nalezeno receptů: 1
Přidat příspěvek k receptu Tvarohové knedlíky s meruňkami
* Povinné pole


Kde to žije
Zapojte se do diskuzí pod recepty. Napište svůj názor.

Píšeme jinde

  • Sekundární neplodnost

    Sekundární neplodnost

    Dlouhodobá a zdánlivě marná snaha o druhé dítě není nijak vzácným či ojedinělým jevem. Máte už jedno dítě, jste rodina, užíváte si ve třech všech svých radostí i starostí, ale po nějaké době se znovu oddáte přetrvávající touze po dalším přírůstku do rodiny.

  • Co je to autoimunitní onemocnění?

    Co je to autoimunitní onemocnění?

    Autoimunitní onemocnění je reakce imunitního systému spočívající v tom, že organismus začne kromě cizích antigenů ničit také své vlastní buňky. Toto onemocnění patří mezi nejzávažnější choroby imunitního systému a jeho závažnost spočívá v možná trochu znepokojující pravdě o tom, že si sami v sobě neseme naprogramování k sebedestrukci.
přidat nový recept