Opařený paprikový vepřový bůček

2 h 40 min | chuťovka | 10 porcí | maďarská kuchyně | recept zobrazen: 907x
Jde o maďarskou zabijačkovou specialitu, přičemž výsledkem postupu podle tohoto receptu je chutné maso měkké jako máslo.
Okomentuj recept jako první
Uvařil jsem to (Recept vařili 2 lidé)


Postup přípravy receptu

Do velkého hrnce dáme sůl a celé nové koření, které trochu rozdrtíme čepelí nože, přidáme sůl, česnek a cibuli. Vepřový bůček omyjeme, vložíme do hrnce, zalijeme dostatečným množstvím studené vody a přivedeme pomalu do varu. Zatím dáme do hrnečku olej, sůl, prolisovaný česnek, dobře promícháme a směs na potírání hotového bůčku je připravená.

Hrnec se sandwichovým dnem dáme ještě na litinovou plotnu a snížíme plamen na minimum. Bůček vaříme přikrytý pokličkou velmi pomalým varem při teplotě asi 80 °C - tedy ho jen opaříme, dokud nebude bůček měkký jako máslo, což trvá cca něco více než 3 hodiny.

Bůček se nesmí převařit a rozpadat, ale musí zůstat v celku, o čemž je nejlepší se přesvědčit během vaření vpichem dlouhé řeznické vidličky do bůčku. Pokud vběhne vidlička lehce, je hotovo. Bůček během vaření vyplave na povrch.

Uvařený opařený bůček vybereme na talíř a ještě horký ho na plocho shora mírně stlačíme, aby vytekla přebytečná tekutina. Ještě horký bůček vydatně potřeme připravenou česnekovou kašičkou ze soli z každé strany a hojně posypem mletými červenými paprikami. Když bůček úplně vychladne, odložíme ho na noc ztuhnout a vychladit do chladničky.

Opařený paprikový vepřový bůček podáváme dobře vychlazený s čerstvým domácím chlebem. Opařený paprikový bůček je známou a oblíbenou maďarskou zabíjačkovou specialitou, která se připravuje téměř dům od domu a od rodiny k rodině trošku s jiným kořením. Podstatou opařeného bůčku je vložení syrového bůčku do studené osolené vody a jeho následné vaření při nízké teplotě asi 80 °C, které trvá několik hodin, podobně se může připravit slanina.

Může se takto připravit i svěží koleno, podbradek, jazyk, plecko a jiné maso. Výsledkem je velmi chutný produkt výrazné slané česnekovo-paprikové chuti, měkký jako máslo, vydatně natřený česnekovou slanou směsí a hojně posypaný mletou červenou paprikou, ostrou nebo sladkou, či kombinovanou paprikovou směsí.

Opařený paprikový vepřový bůček se obyčejně podává dobře vychlazený s dobrým čerstvým domácím chlebem, cibulí, různou sezonní zeleninou, kyselými okurkami a křenem, ale může se podávat i za tepla s různě upravenými bramborami, zkrátka je to velká pochoutka.

autor receptu:

Opařený paprikový vepřový bůček

Počet přidaných receptů: 441

Ingredience

na porcí

Recept Opařený paprikový vepřový bůček byl 11.06.2017 na 2. místě v žebříčku nejlepších receptů.

2,5
slabší recept
34 hlasujících


Mohlo by vás zajímat

Komentáře k receptu Opařený paprikový vepřový bůček

Přidat příspěvek k receptu Opařený paprikový vepřový bůček
* Povinné pole


Kde to žije
Zapojte se do diskuzí pod recepty. Napište svůj názor.

Píšeme jinde

  • Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

    Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

    Červená řepa je v našich podmínkách přirozeně se vyskytující plodinou a její přínos pro naše zdraví je ne-li opomíjený, pak určitě nedoceněný. Může snad za to fakt, že mnozí z nás ji neměli rádi jako děti? Možná, ale proč ji přehlížet i dál? Něco takového si tenhle malý podzimní zázrak určitě nezaslouží.

  • Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

    Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

    Rána už jsou mnohdy pěkně studená a někteří z nás, především pak děti, se už v těchto dnech zase potýkají s rýmou. Rýma dokáže být hodně nepříjemná, komu by se nelíbilo mít od ní aspoň jeden rok pokoj? Možná víme, jak na to. Už jste slyšeli o léčivé rostlince lidově zvané rýmovník? Ta se prý dokáže s rýmou pěkně vypořádat a vám od ní pomoci. Pojďme se tedy seznámit!
přidat nový recept