Opařený paprikový vepřový bůček

2 h 40 min | chuťovka | 10 porcí | maďarská kuchyně | recept zobrazen: 731x
Jde o maďarskou zabijačkovou specialitu, přičemž výsledkem postupu podle tohoto receptu je chutné maso měkké jako máslo.
Okomentuj recept jako první
Uvařil jsem to (Recept vařili 2 lidé)


Postup přípravy receptu

Do velkého hrnce dáme sůl a celé nové koření, které trochu rozdrtíme čepelí nože, přidáme sůl, česnek a cibuli. Vepřový bůček omyjeme, vložíme do hrnce, zalijeme dostatečným množstvím studené vody a přivedeme pomalu do varu. Zatím dáme do hrnečku olej, sůl, prolisovaný česnek, dobře promícháme a směs na potírání hotového bůčku je připravená.

Hrnec se sandwichovým dnem dáme ještě na litinovou plotnu a snížíme plamen na minimum. Bůček vaříme přikrytý pokličkou velmi pomalým varem při teplotě asi 80 °C - tedy ho jen opaříme, dokud nebude bůček měkký jako máslo, což trvá cca něco více než 3 hodiny.

Bůček se nesmí převařit a rozpadat, ale musí zůstat v celku, o čemž je nejlepší se přesvědčit během vaření vpichem dlouhé řeznické vidličky do bůčku. Pokud vběhne vidlička lehce, je hotovo. Bůček během vaření vyplave na povrch.

Uvařený opařený bůček vybereme na talíř a ještě horký ho na plocho shora mírně stlačíme, aby vytekla přebytečná tekutina. Ještě horký bůček vydatně potřeme připravenou česnekovou kašičkou ze soli z každé strany a hojně posypem mletými červenými paprikami. Když bůček úplně vychladne, odložíme ho na noc ztuhnout a vychladit do chladničky.

Opařený paprikový vepřový bůček podáváme dobře vychlazený s čerstvým domácím chlebem. Opařený paprikový bůček je známou a oblíbenou maďarskou zabíjačkovou specialitou, která se připravuje téměř dům od domu a od rodiny k rodině trošku s jiným kořením. Podstatou opařeného bůčku je vložení syrového bůčku do studené osolené vody a jeho následné vaření při nízké teplotě asi 80 °C, které trvá několik hodin, podobně se může připravit slanina.

Může se takto připravit i svěží koleno, podbradek, jazyk, plecko a jiné maso. Výsledkem je velmi chutný produkt výrazné slané česnekovo-paprikové chuti, měkký jako máslo, vydatně natřený česnekovou slanou směsí a hojně posypaný mletou červenou paprikou, ostrou nebo sladkou, či kombinovanou paprikovou směsí.

Opařený paprikový vepřový bůček se obyčejně podává dobře vychlazený s dobrým čerstvým domácím chlebem, cibulí, různou sezonní zeleninou, kyselými okurkami a křenem, ale může se podávat i za tepla s různě upravenými bramborami, zkrátka je to velká pochoutka.

autor receptu:

Opařený paprikový vepřový bůček

Počet přidaných receptů: 413

Ingredience

na porcí
Vaše cena 2799 běžně 3999 Kč sleva 30 %
Amplion.cz
DALŠÍ SLEVY

Recept Opařený paprikový vepřový bůček byl 11.06.2017 na 2. místě v žebříčku nejlepších receptů.

2,6
slabší recept
29 hlasujících

Kuchařky obsahující recept Opařený paprikový vepřový bůček

Recept se nachází v 44 kuchařkách
Libchen
Dobré recepty 289 receptů
Jozar
Vepřové 1290 receptů


Mohlo by vás zajímat

Komentáře k receptu Opařený paprikový vepřový bůček

Přidat příspěvek k receptu Opařený paprikový vepřový bůček
* Povinné pole


Kde to žije
Zapojte se do diskuzí pod recepty. Napište svůj názor.

Píšeme jinde

  • Jak správně vybírat letní obuv?

    Jak správně vybírat letní obuv?

    Léto máme všichni rádi, ale naše nohy mohou v parnu trpět. Zvlášť, když jim nedopřejeme vzdušnou obuv a necháme je potit se v uzavřené a neprodyšné obuvi. Trápí nás nejen odřené paty, malíčky a utlačované palce, zpocené a horoucí nohy, ale od nohou pak trpí i celé tělo dyskomfortem a naše celková tělesná i duševní pohoda klesá.

  • Jedeme na vodu aneb základy pro každého vodáka

    Jedeme na vodu aneb základy pro každého vodáka

    Chcete letos zažít adrenalin na vodě? Nebo se jen lehce nechat unášet po klidné hladině malé říčky? Než někde zavoláte klasické vodácké "ahoooj", věnujte pečlivou pozornost přípravě. Její základní parametry spočívají právě v tom, kam vlastně chcete jet.
přidat nový recept