Kaštany

1 h 15 min | cukroví | česká kuchyně | vegetariánský recept | recept zobrazen: 51646x
Trochu pracné, ale moc dobré cukroví pro všechny příležitosti.
Komentáře receptu 3


Postup přípravy receptu

Ze surovin zpracujeme těsto, které si na vále vyválíme a vykrojíme si kolečka velké tak, aby těsto vešlo do formiček na ořechy.

Cukroví dáme upéct. Upečené je necháme vychladit a pak vyklopíme. Potom každou ořechovou skořápku potřeme pomocí štětečku čokoládovou polevou a hned je obalíme v zeleným strouhaném kokosu.

Nachystáme si všechny potřené skořápky na vál. Zdobícím sáčkem dáme do každé trochu oblíbeného máslového krému. Potom do jedné dáme kuličku z marcipánu, může být i falešný. Druhou kuličkou přiklopíme a dáváme do papírových košíčků.

autor receptu:

Kaštany

Počet přidaných receptů: 58

IngredienceMohlo by vás zajímat

Komentáře k receptu Kaštany

Celkový počet komentářů: 3
 • Ořechy, mletý cukr,hladká mouka, máslo nebo margarín na pečení,kakao a skořici zpracujeme na těsto, které naplníme do formiček na ořechy, které upečeme. Potřeme čokoládovou polevou umíchanou ze 100% tukem. hned obalíme v zeleným kokosu.Do každé půlky ořechu dáme krém a do jedné z nich dáme kuličku a druhou půlkou přiklopíme a tak vznikne celý kaštan.

 • velice nesrozumitelné 11.11.2008 07:43:43

  Bohužej se mi zdá tento recept dost nesrozumitelný. Těstem naplníme ořechy? To není uvedeno. Dáme kuličku z marcipánu a druhou kuličkou přiklopíme - to už vůbec nevím, jak kuličku přiklopím kuličkou.

Nalezeno receptů: 3
Přidat příspěvek k receptu Kaštany
* Povinné pole


Kde to žije
Zapojte se do diskuzí pod recepty. Napište svůj názor.

Píšeme jinde

 • 29. září - Světový den srdce

  29. září - Světový den srdce

  Září je měsíc věnovaný prevenci srdečních onemocnění, k níž nabádá právě Světový den srdce, který připadá na 29. září. Zamysleme se spolu nad tím, jak se o své srdce a cévy lépe starat a zachovat si jejich zdraví.

 • Účinné postupy zdravějšího dýchání

  Účinné postupy zdravějšího dýchání

  Hluboký nádech a výdech používáme běžně k rychlému zklidnění, když nás najednou popadne vztek. Už tady se skrývá náznak toho, jak důležité je správně dýchat a na co všechno může mít dýchání vliv.
přidat nový recept