reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Komentáře k receptu Domácí hamburger

Celkový počet komentářů: 3
 • Petr Fiala
  Petr Fiala

  nevím jak pojmenovat produkt z receptu a možná, že je cutný, ale určitě bych ho nenazval hamburgerem ( ani vzdáleně). Z vlastní zkušenosti a delšího pobytu v USA zcela souhlasím s panem Bočkem. Hamburgery děláme pravidelně, hlavně na grilu, a žádný host si ještě nestěžoval - co se týká přísad - čím méně tím více

  03.07.2012 21:48:40

 • alenav685
  alenav685

  Souhlasím s komentářem p. Bočka. Když jsem viděla vejce a strouhanku, představila jsem si karbenátek, ale s hamburgerem to nemá nic společného.

  29.12.2010 11:08:28

 • Jiří Boček
  Jiří Boček

  Hamburgery...

  Pravé americké hamburgery především NEJSOU české karbanátky!!! K jejich výrobě se používá kvalitní hovězí nebo míchané mleté maso okořeněné čerstvě mletým pepřem a solí, žádné vejce, mouka, strouhanka, majoránka a česnek!!! Maso drží pěkně dohromady samo, dělají se z něj co nejtenčí plátky a NESMAŽÍ se ale opékají ve vlastní šťávě (což mu dá vyniknout v chuti) buď na pánvi, nebo na grilu. Takže žádný olej. Plátek se vytvaruje na průměr o třetinu větší než je houska, (smrskne se) a pak se z každé strany hezky opéká dozlatova až hněda. Jak vidíte, příprava masa je prostá, takže dál se budeme věnovat pečivu a náplni. Hamburgerové housky by měly být nasládlé, je to kvůli tomu, aby při opékání na řezu hezky zezlátly (zkaramelizovaly). Jako náplň používají američané většinou dost cibule, čerstvou zeleninu podle chuti (salát, okurky, ředkvičky, mrkev atd), zažil jsem však i extrémy s fazolemi a brokolicí, pruti gustu....br. A to už je skoro všechno. Na rozpálené maso můžete vložit plátek sýru, chilli papričku pro silné nátury, kečup, hořčici. Chcete-li pojíst zdravě, vynechte majonézu, protože jinak je hamburger poměrně zdravé jídlo a to i pro odpůrce fastfoodů.

  16.10.2010 12:46:09

Nalezeno receptů: 3

Přidat příspěvek k receptu Domácí hamburger

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.