Chléb plecovník

1 hod | chuťovka | 8 porcí | Ostatní kuchyně | recept zobrazen: 5586x
Výborný recept na chléb plněný uzeným masem, klobásami a dalšími dobrotami. Plnění je je jen na naší chuti a fantazii.
Komentáře receptu 5
Uvařil jsem to (Recept vařilo 5 lidí)


Postup přípravy receptu

Hrnek je v receptu myšlen o obsahu 250 ml. Do mísy vsypeme mouky, smícháme se solí, drceným kmínem a sušeným droždím. Zalijeme vodou, promícháme, přikryjeme utěrkou a poklicí a na 8 - 16 hodin necháme odstát při pokojové teplotě. Těsto se dá měnit poměrem žitné a pšeničné mouky, ale také použitými přísadami jako jsou semínka, sušený česnek a různé koření.

Po odstátí těsta vložíme do trouby zatím prázdnou nádobu na pečení s víkem. Nádobu použijeme o obsahu asi 2,5 - 3 l. Troubu zahřejeme na 230 °C. Než se tak stane, připravíme si oblíbené uzeniny. U nás dáváme přednost krkovici a málo tučným klobásám.

V tomto receptu se variabilitě a fantazii nekladou meze. Jako nádivka může posloužit bílá nebo vinná klobása, párky a anglická slanina. Nahoru se nemusí sypat žádná semínka, ale třeba na sádle zesklovatělá cibule. Jako u většiny starých receptů i tady platí, že co rodina, to trošku jiný předpis.

Když je trouba i s nádobou nahřátá, nádobu vyjmeme, sejmeme poklici a do rozpálené nádoby rychle přendáme za pomoci stěrky o něco méně než polovinu nakynutého těsta. Na něj naskládáme uzeniny a na ně dáme zbylé těsto. Takto máme chléb plecovník připravený na pečení. Povrch můžeme podle chuti posypat různými semínky.

Přikryjeme pokličkou a formu s plecovníkem dáme zpět do trouby na přibližně 30 minut. Po půlhodině poklici sejmeme a necháme ještě 15 minut dopékat. Ještě teplý chléb opatrně vyklopíme z nádoby a necháme zchladnout na kuchyňské mřížce.

Chléb plecovník po vychladnutí nakrájíme a podáváme jako neodolatelnou chuťovku.

Radmila autor receptu:

Chléb plecovník

Počet přidaných receptů: 5

Ingredience

na porcí
Vaše cena 2699 běžně 5000 Kč sleva 46 %
Amplion.cz
DALŠÍ SLEVY
4,2
skvělý recept
25 hlasujících
 • Recept Chléb plecovník - Chléb plecovník po rozkrojení

Kuchařky obsahující recept Chléb plecovník

Recept se nachází v 120 kuchařkách
PEČENIE
KDI
PEČENIE 4323 receptů
chrobakova.d
BABIČČINA 924 receptů


Mohlo by vás zajímat

Komentáře k receptu Chléb plecovník

Celkový počet komentářů u receptu: 5
 • Komentář k receptu Chléb plecovník Libchen 07.04.2016 09:03:39

  krásny recept, 5*, ukladám :-)

 • odpověď Radmila 19.07.2013 10:13:24

  uzeniny v celku. Je dobré si pak, pokud pečete v kulaté nádobě, směr pokládání klobásek vyznačit třeba zářezy na těstě nahoře, abyste nedopadli jako já - neoznačila jsem si a po rozkrojení měl někdo jeden druh klobásky, jiný pásek bůčku... místo chuťové i vzhledové mozaiky.

  Pokud se uzeniny nakrájejí, je dobré je vmíchat do těsta a nechat ještě 15 minut nakynout - vznikne vynikající pochoutka, ale z jiné rodinky než plecovník :-)

 • Plecovník Honzka 10.07.2013 09:35:08

  Tuto voňavou pochoutku s uzeným a klobáskami u nás děláme jako velikonoční pochoutku již dlouhé roky. Jako základ - těsto na chleba, se dají použít i jiné recepty na chleba, třeba z domácí pekárny, nebo i jiné recepty na chleba , ale výsledek je vždy voňavý chleba s uzeným a klobásami. Moc dobré.

 • Chléb plecovník sulcova (tecka) slavka 15.07.2013 20:45:07

  Recept na tento chleba peču už dost dlouho, skoro každý víkend, ale bez klobásek a bez uzeného - to musím zkusit. Druhý den už není jeden jediný kousek chleba. Dá se jíst i suchý. Peču jak kulatý, tak šištičku.

Celkový počet komentářů: 5
Nalezeno receptů: 5
Přidat příspěvek k receptu Chléb plecovník
* Povinné pole


Kde to žije
Zapojte se do diskuzí pod recepty. Napište svůj názor.

Píšeme jinde
přidat nový recept